Музей украинского декоративного искусства

Уточняйте


Музей українського декоративного мистецтва: екскурсії по сонячним сторінкам нашого минулого.

Бажаєте попасти в квітучий сад? В музеї українського декоративного мистецтва завжди літо, адже пишна зелень радує око повсюди: на полотнах Катерини Білокур, на розкішних килимах і в дівочих весільних нарядах, на керамічних тарілках і розписних сундуках. Стилізовані квіти посміхнуться вам з маленьких писанок і великих рушників, з різного посуду і вишитої сорочки. Розетками покриті навіть казкові звірі Марії Приймаченко! Да що там – народний художник не може утриматися навіть в іконі, тому розписує синіми трояндами обладунки Миколая Чудотворця.

Рум’яний архангел Михаїл – дерев’яна скульптура 18 століття – привітливо зустрічає відвідувачів в залі килимоткацтва. Життєдайною силою пише все навкруги: посміхається козак Мамай на фасаді дерев’яного сундука, а глечики у вигляді звірів довірливо підняли голови, щоб в них налити духмяний напій.

Цей музей унікальний тим, що в ньому немає предметів розкоші – тут зібрані повсякденні речі, зігріті теплом долоней їх творців. І звичайне відразу стало витвором мистецтва. Прогулянка по залам дозволить побачити все, що оточувало селян в традиційній культурі: килими на стінах, ікони в обрамленні рушників, розписні блюда, яскрава одежа, яка зберігалася у великих сундуках – стільки вечорів сиділа дівчина за роботою, щоб підготувати собі достойне придане! А ось і чудові весільні вінки поряд з дукатами и кораловим намистом – мрія нареченої ХІХ століття.

В залі дерев’яної пластики зберігаються музичні інструменти, які веселили серця селян в рідкі години відпочинку. Тут же сховалися іграшкові ведмеді-молотобійці. А поряд і зимовий антураж – різні сані, які пам’ятають веселий сміх молодят і свист морозного вітру.

Після перегляду експозиції приходить час закатати рукава – діти зможуть випробовувати свої сили на різноманітних майстер-класах. Наприклад, зробити квітковий шедевр в стилі Катерини Білокур або казкову істоту на зразок робіт Марії Приймаченко. А де ще школярка зможе відчути себе красунею-селянкою? Саме тут, примірив справжню одежу наших прабабусь. Справа ця не проста: для тренування малечі пропонують ляльку-мотанку, старшим дітям – манекен. А музейні скарби юні пошуковці шукають під час екскурсії-гри, заодно можна перевірити свої знання предметів традиційного побуту.

Народне мистецтво випромінює радість, воно наповнено вірою в щасливий завтрашній день. Запрошуємо разом с нами приторкнутися до теплого і затишного світу наших прадідів на екскурсії в музеї українського декоративного мистецтва.

Пока нет отзывов

Написать отзыв

Прозрачный

0% из гостей рекомендуют

0 из 5 звезд рейтинга

не обзор

Вид досуга : Конкретная дата
Макс. кол-во человек : 1
Доступный
Недоступен
Выбранный
Дата отправления:
Взрослых:
Детей:
Младенец:

Ближайшие экскурсии Музей украинского декоративного искусства